18.06.2013 07:53

Výročí zrekonstruovaného integračního centra

Výročí zrekonstruovaného integračního centra

Opravené integrační centrum je druhým rokem plně v provozu, jeho kapacita je pro 16 klientů, kteří se zde učí žít a fungovat v prostředí, které se přibližuje běžnému životu většinové společnosti. Obyvatelé integračního centra zde mají větší soukromí, ale i větší odpovědnost.

Klienti, kteří tu bydlí, jsou velmi spokojeni a cítí se zde velmi dobře. Zapojují se do různých sportovních aktivit, aktivizačních a sociálně terapeutických činností. Pravidelně se zde konají zkoušky divadelního kroužku „Markéta“, cvičení na balónech – „body ball“, narozeninové oslavy, společné čtení, besedy či cvičení, hraní společenských her, sportovní hry, opékání buřtů apod. Dále asistentky doprovází klienty na nákupy, společenské akce, podporují a učí je péči o domácnost a o svoji osobu, podporují je při nácviku a upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovedností. Vytváří zde přívětivé domácí prostředí a zároveň poskytují odbornou a kvalifikovanou péči na vysoké úrovni. 

Nové integrační centrum pro osoby s chronickým duševním onemocněním vzniklo rekonstrukcí zchátralých budov za téměř 18 miliónů korun. Oprava historického domu byla financována z evropských dotací. Přispěl i stát a kraj coby zřizovatel domova. Pokud se chcete dozvědět více informací, klikněte na tento odkaz, který vás odkáže na reportáž České televize, která byla pořízena během slavnostního otevření 13. června 2011.

Beseda a povídání v integračním centru

Cvičení v integračním centru

Houbaření

Příprava smaženice v IC

Houbové pochutnání na terase IC

Oslava narozenin

Tisknout


Pobytové sociální služby

  • Domov se zvláštním režimem
  • Chráněné bydlení

Celoroční pobytové zařízení pro osoby starší 18-ti let, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění.

Kontakt

MapaDomov na hradě
Rychmburk

539 74 Předhradí 17

Tel.: +420 469 350 438
Fax: +420 469 350 360               

© 2018, Domov na hradě Rychmburk – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing