04.05.2016 13:44

Ředitel Jakub Vávra se podělil o několik svých myšlenek...

Ředitel Jakub Vávra se podělil o několik svých myšlenek...

Vážení čtenáři,
v lednu tohoto roku jsem nastoupil na místo ředitele Domova na hradě Rychmburk. Rád bych se s Vámi podělil o několik svých myšlenek, které mne během těch čtyř měsíců provázejí. Vím, že některé z klientů znejistila informace, že v budoucnu budeme opouštět hrad Rychmburk. Ujišťuji Vás, že nikoho z klientů nenecháme bez podpory a zázemí. S každým klientem zvlášť budeme společně plánovat jeho budoucnost. Naším záměrem je vytvořit taková místa k bydlení, kde budou klienti žít v prostředí více podobnému běžné domácnosti. Také se budou, dle svých možností, zapojovat do zajištění péče o sebe, včetně přípravy stravy.Věřím, že se nám pro některé klienty podaří zajistit také částečné pracovní uplatnění. Naším záměrem je posílit dovednosti klientů natolik, aby se o sebe, s naší podporou, dokázali co nejvíce postarat.

Každý den také vidím zodpovědnou práci zaměstnanců Domova. Na oddělení, domečku i penzionu, v chráněném bydlení i v dílně, na sociálním úseku, v provozu, v kuchyni, prádelně i úklidu se o klienty starají vstřícné a svědomité pracovnice. Mnohokrát jsem byl svědkem toho, jak ochotně pomohly či poradily. Také jsem viděl mnohé z klientů, kteří se zapojovali do pomoci při zajištění chodu Domova jako je úklid společných prostor, hrabání sněhu, pomoc v prádelně, pomoc ostatním klientům, zahradnické práce. Bohužel vím o situacích, kdy někteří klienti nevhodně až hrubě odmítli respektovat pracovnici, která je vybízela například k úklidu vlastního pokoje či k aktivizační činnosti. Musíme si uvědomit, že služby, kterou naše zařízení poskytuje, mají klientům zajišťovat nejen stravu, ubytování a zdravotní péči. Jejich náplní jsou, mimo jiné, i sociálně terapeutické a aktivizační činnosti, při kterých máme klienty vést k rozvoji nebo udržení osobních a sociálních schopností, dovedností podporujících sociální začleňování a k nácviku a upevňování motorických, psychických a sociálních dovedností.

Naším zájmem je podpořit každého klienta tak, aby dokázal žít co nejplnohodnotnější život. A jistě se mnou souhlasíte, že k takovému životu patří aktivita a učení se novým dovednostem. Přeji nám všem, aby se nám společně dařilo a abychom se k sobě chovali zdvořile a přátelsky.

Váš Jakub Vávra, ředitel Domova na hradě Rychmburk

Tisknout


Pobytové sociální služby

  • Domov se zvláštním režimem
  • Chráněné bydlení

Celoroční pobytové zařízení pro osoby starší 18-ti let, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění.

Kontakt

MapaDomov na hradě
Rychmburk

539 74 Předhradí 17

Tel.: +420 469 350 438
Fax: +420 469 350 360               

© 2018, Domov na hradě Rychmburk – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing