08.12.2016 14:34

Posílení koordinace služeb v oblasti duševního zdraví

Posílení koordinace služeb v oblasti duševního zdraví

Tento týden rada schválila vznik nové komise, která se bude zabývat koordinací služeb v oblasti duševního zdraví. „Celý rok se už při odboru sociálních věcí schází Platforma péče o lidi s duševním onemocněním v Pardubickém kraji. Ta mapovala služby pro tyto občany v sociální i zdravotní oblasti a zabývala se možnostmi zajištění dostupnosti a provázanosti potřebných služeb. Snažila se také objektivně informovat veřejnost o problematice lidí s duševním onemocněním, což není vždy jednoduché,“ uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Nová komise rady by měla napomoct s propojením zdravotních a sociálních služeb v souvislosti s připravovanou transformací psychiatrické péče. „Potřebujeme, aby na sebe navazovala práce psychiatrů v nemocnicích nebo léčebných ústavech, terénní služby zdravotní, ale také sociální v režii neziskových organizací, nebo i případný pobyt v některém zařízení sociální péče. Hodně si slibujeme také od vzniku Center duševního zdraví,“ dodal Pavel Šotola. Více informací zde.
Domov na hradě Rychmburk se zapojuje do koordinace služeb v oblasti duševního zdraví. Vypracoval návrh nového zajištění služeb v komunitě, mapuje poptávku po službách v dané lokalitě. Účastní se společných setkání, při kterých spolupracuje na provázanosti a potřebnosti služeb, které jsou nezbytné pro zajištění kvalitní péče.
 

Tisknout


Pobytové sociální služby

  • Domov se zvláštním režimem
  • Chráněné bydlení

Celoroční pobytové zařízení pro osoby starší 18-ti let, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění.

Kontakt

MapaDomov na hradě
Rychmburk

539 74 Předhradí 17

Tel.: +420 469 350 438
Fax: +420 469 350 360Příspěvková organizace Pardubického kraje

Obec Předhradí nedaleko Skutče

               

© 2019, Domov na hradě Rychmburk – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing