23.10.2018 20:15

Návštěva klientů v novém bydlení

Návštěva klientů v novém bydlení

Před několika lety jsem pracovala jako sociální pracovnice v Domově na hradě Rychmburk, nyní jsem na rodičovské a navštívila jsem klienty, kteří se přestěhovali do nově zrekonstruktovaného objektu ve Skutči. Vše probíhá i díky projektu Podpora transformace Domova na hradě Rychmburk, dotovaného z Evropského sociálního fondu.

Samozřejmě jak jde čas, tak jsem se tam seznámila i s novými klienty. Bylo pro mě milé překvapení, že jich několik z nich udělalo velký posun v komunikaci, nebo v péči o sebe a o domácnost. Byla jsem ráda, že z nich čiší spokojenost a radost z nového bydlení. Bavila jsem se s nimi o tom, jak se mají, jak se jim bydlí, co se jim tam líbí, co dělají a co by ještě uvítali. Jeden klient má radost, že chodí pro pečivo i ostatním a pak si společnými silami připravují snídani. Klienti tu bydlí skoro měsíc, prostředí voní ještě „novotou“. Budoucí dílnička vypadá ještě jako sklad různých krabic, ale na společných chodbách nechybí květiny, podzimní výzdoba, ze které dýchá domácí prostředí. Obyvatelé si pokoje postupně doplňují maličkostmi, květinami dle svého přání. Líbí se mi, že pokoje si označili dle svého uvážení, někdo tam má uvedené jméno, někdo drobný obrázek, který ho při příchodu uvítá. Nikde nenajdete nástěnku, kde mají společně uvedené, kdy, kdo, jakou práci, činnost bude vykonávat. Kdo si to nepamatuje, má na svém pokoji vytvořenou tabulku, kde si sám, nebo s pomocí asistentek napsal, kdy se svojí prací podílí na chodu společné domácnosti. Jedna obyvatelka mi s radostí říkala: „Moc ráda tady uklízím, vždy se na to těším. Ráda se také chodím podívat do města.“ Druhá mě s nadšením informovala, že má s kamarádkou koupené lístky na Den s dechovkou, kam se moc těší.“ Líbí se mi, že klienti mají zájem i o sebe navzájem. Klient, který rád maluje, připravil mapu Skutče, aby ostatní věděli, kde co najdou.

Přeji jim, aby nadšení z nového bydlení přetrvávalo, aby se jim vedlo a hlavně aby byli spokojení. Už teď se těším, že se za nimi zase pojedu podívat.

Návštěva klientů v novém bydlení

Návštěva klientů v novém bydlení

Návštěva klientů v novém bydlení

Návštěva klientů v novém bydlení

Návštěva klientů v novém bydlení

Návštěva klientů v novém bydlení

Tisknout


Pobytové sociální služby

  • Domov se zvláštním režimem
  • Chráněné bydlení

Celoroční pobytové zařízení pro osoby starší 18-ti let, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění.

Kontakt

MapaDomov na hradě
Rychmburk

539 74 Předhradí 17

Tel.: +420 469 350 438
Fax: +420 469 350 360Příspěvková organizace Pardubického kraje

Obec Předhradí nedaleko Skutče

               

© 2019, Domov na hradě Rychmburk – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing