16.04.2019 13:39

Návštěva klientů v chráněném bydlení ve Skutči

Návštěva klientů v chráněném bydlení ve Skutči

Připravili jsme takovou minisérii fotek objektů, kde Domov na hradě Rychmburk poskytuje své služby osobám s duševním onemocněním. Nyní je na řadě chráněné bydlení ve Skutči, kde klienti bydlí pomalu druhým rokem.

Neplánovaně jsem se potkala s klientem, co bydlí v tomto chráněném bydlení ve Skutči a povídali jsme si o tom, jak se má, co dělá, jestli už má plány na léto. Říkal, že se moc těší, s radostí v hlase mi řekl: "Čeká mě dovolená u moře." Uvědomila jsem si, že většina z nás byla někdy u moře, kde jsme zažili nezapomenutelné chvíle a jsem ráda, že i lidé s duševním onemocněním mají možnost zažít totéž. Že mají možnosti jako my všichni! Poté mě pozval na návštěvu a musím říci, že mě překvapilo, že ač nevěděl, že tam přijdu, měl uklizeno. V kuchyni ještě voněla vůně řízků, které si dělal k obědu. Pamatuju si, že když se stěhovali první klienti do chráněného bydlení, museli jsme bojovat s předsudky- to za chvíli zničí, je to škoda... Podívejte se sami, pokoje jsou udržované, dozařízené dle jejich vlastního vkusu. Daří je jim dobře a co jim přát? Jen tak dál... :)

Chráněné bydlení

Chráněné bydlení

Chráněné bydlení

Chráněné bydlení

Chráněné bydlení

Tisknout


Pobytové sociální služby

  • Domov se zvláštním režimem
  • Chráněné bydlení

Celoroční pobytové zařízení pro osoby starší 18-ti let, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění.

Kontakt

MapaDomov na hradě
Rychmburk

539 74 Předhradí 17

Tel.: +420 469 350 438
Fax: +420 469 350 360Příspěvková organizace Pardubického kraje

Obec Předhradí nedaleko Skutče

               

© 2019, Domov na hradě Rychmburk – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing