13.12.2017 10:56

Jak se mi žije v chráněném bydlení...

Jak se mi žije v chráněném bydlení...

Dne 1. srpna jsme se s Naděždou přestěhovali do krásného nového bytu ve Skutči v Havlíčkově ulici. Při stěhování nám sluníčko zahřívalo naše staré kosti a vybízelo nás ke krásným hřejivým dnům.

Pán provozní nám dodávkou přestěhoval naše věci do bytu. V nádherném novém bytě máme každá svůj pokoj zařízený novým nábytkem, osvětlením a voňavými záclonami. V bytě máme velkou společnou kuchyň, kde předvádíme svoje kuchařské umění slovenské a ruské kuchyně. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, kde trávíme volné chvíle, nebo se díváme na televizi. V sousedním bytě bydlí náš kamarád Zdeněček, který nás navštěvuje a baví svými historkami ze života. Od Naděždy jsem se naučila, jak se dělá jejich národní jídlo boršč a pelmeně. Já zase pro změnu udělám slovenské halušky s brynzou. Poskytuje se nám veliká škála jídel k vaření a pečení. Na nákup chodíme do nedalekého Diskontu a já se někdy ráda projdu až do večerky k Tondovi.

Byly mě navštívit moje přítelkyně a byly překvapené, jaký mám tady luxus. Takové krásné bydlení nemají prý ani doma. Děkujeme pardubickému kraji, panu hejtmanovi a panu řediteli, že nám umožnili bydlet v chráněném bydlení, kde se cítím jako doma. Jsem velice vděčná za neustálou podporu asistentek při domácích pracích, vaření, pečení, úklidu, praní, mytí oken, žehlení a nákupu. Velice bych ostatním klientům doporučila, aby se nebáli přijmout nabídku jít do chráněného bydlení. Občas chodíme na oběd do příjemné restaurace u Jonáše. Jednou nebo dvakrát týdně jezdíme na hrad, abychom nepřerušili kontakt s ostatními klienty. Měly jsme tu možnost navštívit jarmark na náměstí a ještě jsme absolvovali návštěvu ve skutečském muzeu. Když máme zájem, tak máme možnost jít do kina, na koncert, navštívit kostel, jít na divadelní představení, nebo jet na výlet. Ve městě je úřad, pošta, ordinace našeho lékaře MUDr. Hejla, zubařka, rehabilitace. Chodila jsem trhat šípky na čaj a prohlížela jsem si krásnou přírodu u rybníka. Mám blízko k autobusu, když jedu ke své lékařce, MUDr. Svobodové do Chrudimi.

V chráněném bydlení jsem nadmíru spokojená a děkuji paní Fikejzlové za nabídku bydlení ve Skutči.

Tisknout


Pobytové sociální služby

  • Domov se zvláštním režimem
  • Chráněné bydlení

Celoroční pobytové zařízení pro osoby starší 18-ti let, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění.

Kontakt

MapaDomov na hradě
Rychmburk

539 74 Předhradí 17

Tel.: +420 469 350 438
Fax: +420 469 350 360Příspěvková organizace Pardubického kraje

Obec Předhradí nedaleko Skutče

               

© 2019, Domov na hradě Rychmburk – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing