10.05.2016 13:03

Chráněné bydlení očima klientů

Chráněné bydlení očima klientů

V lednu 2015 se v rámci transformačního procesu přestěhovali do dvou bytů na sídlišti ve Skutči čtyři klienti, s cílem začlenit se do společnosti a žít běžný život. S odstupem času můžeme říci, že tento záměr se nám daří naplňovat. Až na jednoho klienta, který se vrátil zpět do DZR, se 3 klienti zadaptovali. Učí se žít aktivní život jako lidé bez postižení. S podporou personálu si umí uvařit, hospodařit s penězi a postarat se o domácnost. Navázali jsme spolupráci s organizací Rytmus v Chrudimi, která pomáhá lidem se zdravotním znevýhodněním uplatnit se na trhu práce. Jedna naše klientka z CHB navštěvuje skupinové setkání v JOB-Klubu, kde si rozvíjí dovednosti k získání a udržení zaměstnání.

Naši klienti se s vámi touto cestou chtějí podělit o své pocity a pochlubit se, co za uplynulý rok dokázali.

Jak se mi bydlí v chráněném bydlení
V chráněném bydlení bydlím už skoro rok a půl. Naučil jsem se zde lehčí práce (praní, vaření jednoduchých jídel, uklízení). S vařením složitých jídel potřebuji radu asistentek, i při mytí oken, to ještě nezvládám. Dobře umím hospodařit s penězi. Samostatně nakupuji dle napsaného lístku potraviny na vaření. Docházím sám k lékaři. Za tu dobu jsem si zařídil svůj pokoj, ze kterého mám velikou radost. Jsem zde spokojen, protože mám své soukromí. Navštěvuji ve Skutči své přátele. Chodím na procházky do přírody a města.                
                                                                                 p. Zdeněk

Jmenuji se Anička a bydlím ve Skutči v bytovce, už tady bydlím 1 rok a půl. Jsem zde spokojena. Mám vedle sebe hodnou spolubydlící Ivetku, rozumíme si. Naučila jsem se prát prádlo v pračce. Naučila jsem se s pomocí vařit česká jídla. Taky tu žehlím, přitom uklízím v celém bytě podlahu. Chodím ráda do města a okolí na procházku, taky mám svoji televizi. Když mám volnou chvíli, zahraju si s Ivetkou společenské hry. Asistentky si s námi rozumí a vytvářejí nám dobrou atmosféru, při které se učíme nové věci. Chodím taky nakupovat a hospodařím s penězi, sama si vyřizuji pedikúru a kadeřnici. 

                                                                               sl. Anička

V chráněném bydlení budu bydlet skoro rok a půl. Naučila jsem se postarat o domácnost (vařit, prát, uklízet). Většinu činností zvládám sama. S vařením složitých jídel potřebuju radu asistentek. S mojí spolubydlící Aničkou si rozumíme. Hodně mi pomáhá, když si nevím s něčím rady. Naučila jsem se hospodařit s penězi. Občas sama chodím nakupovat do obchodu potraviny na vaření, které si napíšu na lístek, platím je ze společných peněz, které máme na provoz domácnosti. Samostatně bez doprovodu navštěvuji lékaře. Bydlení ve Skutči se mi moc líbí. Chodím ráda na procházky do přírody a do města. Nechtěla bych už jiné bydlení. Jsem spokojena, protože tu žijeme jako rodina. Sama se objednám ke kadeřnici a na pedikúru.

                                                                               p. Iveta

Při úklidu svého bytu

Během přípravy oběda

Během přípravy oběda

Tisknout


Pobytové sociální služby

  • Domov se zvláštním režimem
  • Chráněné bydlení

Celoroční pobytové zařízení pro osoby starší 18-ti let, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění.

Kontakt

MapaDomov na hradě
Rychmburk

539 74 Předhradí 17

Tel.: +420 469 350 438
Fax: +420 469 350 360               

© 2018, Domov na hradě Rychmburk – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing